Ile zarabia fotomodelka?

Na początku naszego artykuły zdradzimy Wam brutalną prawdę. Branża fotomodelek czy też modelek w Polsce jest niezwykle przereklamowana, a fotomodelki zarabiają tak naprawdę grosze w porównaniu do innych zawodów. Każda młoda dziewczyna aspirująca do bycia fotomodelką wyobraża sobie zapewne duże pieniądze na koncie bankowym, niestety prawda jest brutalna.

Fotomodelki amatorki, które nie są związane z żadną agencją zazwyczaj realizują sesje darmowe TFP lub otrzymują niewielkie wynagrodzenie oscylujące w granicy od 150 zł do kilkuset złotych za sesję zdjęciową. Kilkaset złotych za sesję dla amatorki to już naprawdę spore osiągnięcie, zazwyczaj jest to kwota 150-250 zł za kilka godzin pracy.

Fotomodelki związane z agencjami fotomodelek, posiadające sukcesy w branży, które można rzecz, iż są poniekąd profesjonalistkami mogą zarobić od kilkuset złotych za sesję zdjęciową do około 1500 zł. Oczywiście pisząc 1500 zł mamy na myśli fotomodelki z dużym potencjałem, mające swoje znaczące sukcesy w tej branży i realizujące zlecenie np. do katalogu zdjęć.

Zazwyczaj fotomodelki z agencji mogą liczyć średnio na zarobki około kilkaset złotych za sesję zdjęciową lub inne, podobne projekty.

Znane Polskie modelki na poważnych kontraktach zarabiają już od kilku tysięcy za dany projekt do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Światowe gwiazdy mody zazwyczaj promujące perfumy lub kosmetyki za udziały w reklamie otrzymują oczywiście miliony dolarów.

Pamiętaj, jeżeli Twoją główną motywacją do pozostania modelką są pieniądze – daruj sobie, lepiej załóż swoją firmę lub ubiegaj się o porządne stanowisko w Twojej firmie. Początkujące fotomodelki w Polsce otrzymują tak naprawdę grosze za swoją pracę. Branża fotomodelek w Polsce jest niezwykle przereklamowana, a większość dziewczyn złudnie myśli, iż otrzyma od razu spore wynagrodzenie za kilka godzin pracy.

Sponsor agencji